موسسه خیریه معلولین ذهنی امیرالمومنین (ع) سبزوار | مهرآسا
ایمیل موسسه payam_mehrvarzan@yahoo.com
با ما در تماس باشید ۰۵۱۴۴۶۴۶۵۵۱

خانه باران

در پی تأسیس مؤسسه خیریه معلولین ذهنی امیرالمومنین (ع) سبزوار و نگهداری و توانبخشی دختران معلول ذهنی بالای ۱۴ سال در آن، مراجعات مردمی، لزوم تأسیس مرکزی با همین وظیفه را برای پسران معلول ذهنی یادآوری میکرد. بر همین مبنا مؤسسه خیریه خانه باران ایجاد شد و با بهره گیری از کمک های مردمی شروع به فعالیت کرد در نخستین قدم با دریافت یک قطع زمین ۵/۱ هکتاری از جانب خانواده ای خیر و خرید یک قطعه زمین ۵/۴ هکتاری از وزرات مسکن و شهرسازی و تغییر کاربری های قطعه مورد نیاز و تهیه نقشه های مربوط برای احداث یک مجموعه ۲۵۶ نفری، کارهای اجرایی آنرا در سال ۱۳۸۸ شروع شد. در این طرح کلیه فضاهای مورد نیاز برای ساخت یک مجموعه ی خوب و کارآمد مانند ۴ آسایشگاه ۶۴ نفری، سالن اجتماعات، فیزیوتراپی و کاردرمانی، سالن غذا خوری، ۴ کارگاه حرفه آموزی، ۴ کلاس آموزشی، انبارهای مورد نیاز، سالن ورزشی، زمین ورزشی فوتبال والیبال و بسکتبال رو باز، آمفی تآتر روباز، جاده ی سلامتی، فضاهای سبز و آب نماها و نگهبانی پیش بینی شده است.

عملیات اجرایی این طرح از سال ۸۸ شروع ولی به علت مشکلات مالی با سرعت کمی پیشرفت می کرد تا اینکه در سال ۱۳۹۱ و با تزریق کمک های مالی مردمی پروژه سرعت بیشتری گرفت. اما چندی است که کارهای اجرایی باز هم کند شده و تا کنون بالغ بر هفت میلیارد جهت دیوارکشی و تسطیح محوطه و ساختمان یک واحد ۶۴ نفره در این پروژه هزینه گردیده است.

تصمیم بر آن است که در فاز اول یک واحد ۶۴ نفره آماده گردد تا عملا فعالیتهای توانبخشی و نگهداری را هم در خانه باران شروع نمائیم که برای اتمام این واحد فعلا به مبلغ هشت میلیارد ریال نیاز است که میتوان مقادیری از آن را بصورت مصالح ساختمانی مورد نیاز هم از جانب خیرین تهیه نمود.

در صورتی که آسایشگاه خانه باران آماده حضور مددجویان گردد و این مهم صورت پذیرد خانواده های بسیاری از رنج نگهداری مددجویانشان و صرف هزینه های بسیار برای آنها رها می شوند. شایسته است توجه نمائیم که معمولا این ضایعه اسفبار در خانواده‏هایی رخ می دهد که سطح فرهنگ و اقتصاد پایینی داشته و متأسفانه غالبا در خانه نگهداری نشده و به اجتماع بیرون از خانه سپرده می شوند که این امر هم آسیب های اجتماعی زیادی را برای آنها در برخواهد داشت.

امیدواریم که با کمک شما خیرین و نیکوکاران گرامی بتوانیم به زودی شاهد به ثمر نشستن تلاشها و آرزوهایمان باشیم تا بتوانیم به کمک یکدیگر دست نوازش پر از مهری را بر سر این مددجویان کشیده و زندگی زیبا و فعال و شادی را در خانه باران برای آنها فراهم آوریم وهم لبخند رضایت را بر گونه های خانواده ی آنها به جای قطرات اشک چشمانشان بنشانیم هرچند که معذالک دوری جگر گوشگان آنها از خانواده شان برایشان سخت است اما امید دارند که زندگی آنها در خانه باران با آنچه تا کنون در خانه داشته اند تفاوتی اساسی داشته باشد. امید آن داریم که با کمک شما این آرزوی آنها را برآورده نمائیم.

شماره حساب خانه باران

پس انداز ملت:             ۴۰۰۹۷۱۱۹۷۶ 

 

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *