موسسه خیریه معلولین ذهنی امیرالمومنین (ع) سبزوار | مهرآسا
ایمیل موسسه payam_mehrvarzan@yahoo.com
با ما در تماس باشید ۰۵۱۴۴۶۴۶۵۵۱

سخن آغاز

اکنون دهمین سال ایجاد این مؤسسه خیریه مردمی است، مؤسسه با هدف کمک رسانی به خانواده های دردمند ایجاد شده است. هم اکنون این مؤسسه یکصد نفر مددجو را تحت پوشش قرار داده و این در صورتی است که ظرفیت نهایی این آسایشگاه ۲۰۰ نفر می باشد ولی بعضی از ناهماهنگی های اداری باعث گردیده که نتوانیم از تمام ظرفیت آن استفاده نمائیم.

در طول سالی که گذشت موفقیت های زیادی را در عرصه خدماتی که ارائه می دهیم بدست آوردیم که می توان مهم ترین آنها را به صورت زیر برشمرد:

۱- به عنوان مهم ترین موفقیت، این مؤسسه خیریه توانسته است، در طول سال گذشته اعتماد سازی و حسن برخوردهای اجتماعی و اقتصادی خود را ادامه داده و از این طریق عده بیشتری را به خیل دوستداران آسایشگاه و علاقمندان به مددجویان مستقر در آن اضافه نماید که نمودار مبالغ دریافتی مردمی سالهای گذشته آسایشگاه و مقایسه آن با دریافتی های سال ۸۸ به خوبی این مورد را نشان می دهد. لازم به ذکر است که در طول سال ۱۳۸۸ مبلغ ۳۷۱۵۵۵۰۹۰۴  ریال(سه میلیارد و هفتصد و پانزده میلیون و پانصد و پنجاه هزار و نهصد و چهار ) دریافتی های نقدی و غیر نقدی مردمی این مؤسسه بوده است.

۲- در هفته بهزیستی سال ۱۳۸۸ مؤسسه خیریه معلولین ذهنی امیرالمؤمنین به عنوان بهترین مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی دراستان خراسان رضوی انتخاب گردید به همین علت لوح تقدیری دریافت نمود و حتی مورد بازدید ریاست وقت سازمان بهزیستی کل کشور قرار گرفت. این هم از الطاف بیکران خداوندی بود که با کار مسئولانه همکاران ما و برنامه ریزی خوب مدیران و از همه مهم تر یاری و همراهی نیکوکاران و خیرین بدست آمد.

۳- پروژه تالار یاس که از سال ۱۳۸۳ شروع شده بود، مورد بهره برداری قرار گرفت و با استقبال بسیار خوب همشهریان گرامی روبرو گردیده است. امیدواریم که در آینده نیز با ایجاد پروژه های اقتصادی دیگر طوری عمل نمائیم که درآمدهای این پروژه ها بتواند تکافوی هزینه های مؤسسه را بنماید.

۴- در طول سال ۱۳۸۸ که تقریبا عملیات ساختمانی به اتمام رسیده بود و تا حدود زیادی می توانستیم به نیازهای ضروری مرکز توجه بیشتری داشته باشیم، اقدام به تکمیل مرکز فیزیوتراپی و کاردرمانی مجهزی نموده که هم اکنون مورد استفاده مددجویان قرار می گیرد. هم چنین با تکمیل کادر پرستاری و پزشکی مجرب و تهیه وسایل پزشکی مورد نیاز اقدامات درمانی و بهداشتی بسیار مناسبی در داخل بخشها برای مددجویان در جریان است. مددکاران این آسایشگاه هم در طول سال ۱۳۸۸ با ایجاد بخش جدیدی فعالیت خود را رونق بخشیده و هم اکنون با تشکیل جلسات انجمن اولیاء و مدیران آسایشگاه تعامل بسیار خوبی را بین خانواده ها و آسایشگاه برقرار نموده اند.

بهرحال هزینه های مرکز در طول سال ۱۳۸۸ مبلغ ۳۹۲۶۰۲۰۵۴۹  ریال(سه میلیارد و نهصد و بیست و شش میلیون و بیست هزار و پانصد و چهل و نه) که نسبت به سال قبل ۹۷% افزایش یافته است، افزایش هزینه ها ناشی از نرخ تورم و ایجاد وسایل بهداشتی و فیزیوتراپی و سرویس های حمل و نقل و همچنین افزایش تعداد مددجویان از ۷۶ نفر در فروردین ماه ۸۸ به ۹۵ نفر در پایان اسفند ماه ۸۸ می باشد.

همچنین دریافتی های این مؤسسه خیریه در سال ۸۸ مبلغ ۵۵۴۳۴۷۰۹۰۴ ریال بوده که نسبت به دوره ی قبل ۵۴.۷% افزایش یافته است.

مابه التفاوت دریافتی ها و هزینه های این مؤسسه مبلغ ۱۶۱۷۴۵۰۳۵۵ ریال(یک میلیارد و ششصد و هفده میلیون و چهارصد و پنجاه هزار و سیصد و پنجاه و پنج) بوده که با ساختمان سازی و خرید وسایل نقلیه و تجهیزات و اموال و اثاثیه به سرمایه مرکز اضافه گردیده است. جدول عملکرد سود و زیان این دوره یعنی تفاوت دریافتی و هزینه آورده شده است. بهرحال امیدواریم که در سال جاری نیز با کمک خیرین و نیکوکاران بتوانیم به خدمات خوبی که به مددجویان می دهیم ادامه داده و تعداد آنها را نیز اضافه نمائیم.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *